Ďalšia slovenská facka prírode

Autor: Marián Kerek | 27.3.2014 o 17:34 | (upravené 27.3.2014 o 20:14) Karma článku: 12,19 | Prečítané:  1114x

V novom čísle týždenníka Plus 7 dní  (č. 13) zo dňa 27. marca 2014 musela rozhodnutím súdu spoločnosť 7 PLUS, s.r.o. uverejniť ospravedlnenie spoločnosti ŽILPO, s.r.o., ale aj MUDr. Štefanovi Zelníkovi. Na tom by nebolo nič nezvyčajné. Zarážajúca je forma písomného ospravedlnenia.

Ospravedlnenie uverejnené v týždenníku PLUS 7 DNÍOspravedlnenie uverejnené v týždenníku PLUS 7 DNÍ

Týždenník PLUS 7 DNÍ uverejnil 22.10.2009 v čísle 43 článok s názvom „Náhoda?“. „MUDr. Štefan Zelník bol v článku spojený s pedofíliou a boli o ňom uverejnené ďalšie nepravdivé, neúplné, zavádzajúce a pravdu skreslujúce informácie, ktoré neoprávnene zasiahli do jeho osobnostných práv. Mnoho ďalších informácií poškodilo dobré meno spoločnosti ŽILPO, s.r.o.“ – takto rozhodol Okresný a Krajský súd Žilina. Nehodlám zasahovať do tejto kauzy ani do správnosti rozhodnutia súdov. Mne ide o úplne niečo iné.

Ak vám teraz poviem, že ospravedlnenie bolo uverejnené na vyše 50tich stranách, pravdepodobne zostanete prekvapení, tak ako som zostal ja. Týždenník PLUS 7 DNÍ sa pokúsil zverejneniu ospravedlnenia v tejto nezvyklej forme predísť aj v exekučnom konaní, avšak Okresný súd Bratislava V rozhodol, že je to v poriadku. Nikto z kompetentných nebral ohľad na naše úbohé lesy. Týždenník, ktorý vychádza v náklade približne 200.000 výtlačkov bol povinný ospravedlnenie uviesť doslova „konským“ písmom (9 riadkov na stranu).

Ide o svetovú raritu. Kto toto kedy videl? Neviem, či sa mám smiať alebo plakať. Triezvo rozmýšľajúcemu človek musí nad tým, čo všetko je na Slovensku možné, postáť rozum. Akoby lesy, či už u nás alebo vo svete, toho nemali dosť. Tých, ktorí takto rozhodli pozdravujem v mene tisícov padlých stromov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík rozšíril zoznam Lexových káuz

S bývalým šéfom SIS Ivanom Lexom sa spája viac ako desať káuz. Jeho bývalý podriadený Ľuboš Kosík ich doplnil o ďalšie.

ŠPORT

Sagan skončil v prvej etape v Austrálii tretí, triumfoval Greipel

Nemec oplatil Saganovi prehru z kritéria.

DOMOV

Dobré ráno: Česi si dovolili, čo si u nás ani Fico netrúfol

Ako prebiehajú české prezidentské voľby.


Už ste čítali?