Plastový svet - Úvod

Autor: Marián Kerek | 5.7.2013 o 20:22 | (upravené 8.2.2014 o 12:39) Karma článku: 9,86 | Prečítané:  439x

Už z názvu „Plastový svet“ je jasné, čoho sa budú týkať články z tohto súboru. Svoj blog som založil hlavne preto, aby som sa verejne mohol venovať tejto problematike. Odkedy si pamätám mi záleží na ochrane životného prostredia. Je to priorita môjho života.

 www.google.sk

 

Inšpiráciu k vytvoreniu tohto súboru článkov mi dodalo zhliadnutie dokumentárneho filmu s názvom Oceán plastov – alarmujúci francúzsky dokument. Pri jeho sledovaní mnou vírili všakovaké pocity. Obdiv a veľká podpora Anny, Marcusa a všetkých ľudí, ktorí sa venujú tejto téme. Nevraživosť k miliónom a miliónom ľudí, ktorých absolútne nezaujíma, čo spôsobujú svojimi činmi. A samozrejme ľútosť spôsobenú viacerými faktormi. Ľútosť k našej planéte, k nevinným trpiacim zvieratám a ľútosť kvôli tomu, že sám nič nezmením.

Plasty boli objavené v 19. storočí. Využívala ich hlavne armáda. Prešli procesom zdokonaľovania, avšak v priebehu celého storočia sa nedostavil očakávaný zámer. Pôvodné výrobky boli krehké a ľahko sa rozbili. Až v priebehu prvej polovice 20. storočia sa výrobný postup zdokonalil pridaním penového polystyrénu. 7 - 9 percent celosvetového odpadu zaberajú plasty. Avšak, čo sa týka objemu je percento ešte vyššie. Trvá stovky rokov, kým sa začnú biologicky rozkladať. Pri spaľovaní unikajú do ovzdušia škodlivé látky. Mnoho škodlivých látok. (Zdroj)

Ja a ochrana životného prostredia. Spätý vzťah trvajúci už 16 rokov. Odhodiť na zem odpadky? Nerecyklovať? Pre niekoho bežná vec, pre mňa nočná mora. Radšej by som si odťal ruku ako odhodiť na zem čo i len paličku od lízanky. Triedenie papiera, plastov a skla je pre mňa samozrejmé tak ako to, že dýcham.

Dúfam, že tieto články si nájdu svojich čitateľov a takisto verím, že sa nájde niekto, kto s nimi bude súhlasiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?