Optimista alebo pesimista?

Autor: Marián Kerek | 5.7.2013 o 12:26 | (upravené 5.7.2013 o 12:32) Karma článku: 5,63 | Prečítané:  577x

Každý tieto výrazy pozná. Každý vie o akých ľudí sa jedná. Ale vie každý správne ukázať na iného človeka „ty si optimista a ty si pesimista“? Nie som si tým istý. Keď niekto vidí vo všetkom to dobré, musí byť hneď optimista? A naopak. Ak dotyčný pozerá na veci z tej horšej stránky, nazveme ho pesimistom? Je to vec názoru.

 

Začnem optimistami. Nemôžem sa k nim vyjadrovať veľmi obšírne, keďže do tejto skupiny ľudí ja nepatrím. To, čo napíšem je len môj pohľad na nich. Je správne vidieť pohár poloplný? Pri mnohých príležitostiach nie je táto povaha na škodu. Neznepríjemňujete si život tým zlým všade navôkol. Ale žiť život len pre zábavu a bezstarostnosť? Podľa mňa to nie je správne. Aj keď títo ľudia majú na očiach farebné nepriehľadné okuliare, určite vnímajú aj to zlé. Avšak, nezaoberajú sa tým. Žijú vo svojom imaginárnom svete dobra.

Pesimisti. Moje blízke okolie ma zahŕňa do tejto skupiny. Považujú ma za chorobne ufrflaného. Áno, je to pravda. Frflem často. Vlastne skoro stále. Viem, že to nie je dobrá vlastnosť a mnohým ľuďom pije krv. Ale má frflanie niečo spoločné s pesimizmom? Opäť vec názoru. Vidieť pohár poloprázdny. To sú pesimisti. Žiť život pesimistu je ťažšie ako narodiť sa optimistom. Hľadáte vo všetkom zlo. Ale robíte dobre, pretože zlo je všade. Áno, pravdaže. Existuje aj dobro. Ale v dnešnej dobe je ho pomenej. Pesimisti nežijú v žiadnom inom svete. Žijú v realite. Realita = realisti. Preto sa nepovažujem za pesimistu, ale za realistu. Tieto dve povahy tak trochu splývajú. Keď nadávam na to, čo sa deje v tomto svete, som pesimista? Prečo? Veď vravím pravdu, realitu. Mal by som byť realista, nie?

Ak čítaš tento článok možno so mnou nesúhlasíš. Ale ak nesúhlasíš, potom si pravdepodobne optimista. Avšak milý optimista, zamysli sa nad tým čo som napísal. Nie je to pravda? Ani z časti? Nechcem, aby to vyzeralo tak, že som proti optimistom. Ja len zastávam opačné názory ako oni.

Nehľadiac na to čo som napísal doteraz. Je lepšie byť optimistom alebo pesimistom? Optimista vníma celý život svet ružovo. Avšak, keď sa stane niečo zlé, veľmi zlé, zrúti sa. Pesimista nečaká od života nič dobré. Ale, keď sa mu prihodí niečo veľmi pozitívne, teší sa ako malé dieťa. Takže?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?