Platiť smetné? Načo!

Autor: Marián Kerek | 27.9.2013 o 18:40 | Karma článku: 10,38 | Prečítané:  1215x

Stačí vyjsť na balkón a pozorovať okolie. Vonku sa stále deje niečo zaujímavé. V lete mi pritom vôňa kvetov prúdi do nosa a slnko svieti do očí. Teraz na jeseň je to trochu iné, ale udalostí na pozorovanie je stále dosť. Niežeby som priamo vyhľadával situácie a hľadel z balkóna ďalekohľadom. Ono to príde aj samo, či chcete alebo nie.

Vždy vidieť nejakého bezdomovca, ktorý sa prehrabe v každom kontajneri a následne pokračuje k ďalšiemu paneláku. Samozrejme každý jeden zabudne zavrieť. Čo už.

Taktiež vidno ľudí, ktorí chodia smeti odhadzovať. Mám možnosť sledovať kto, čo, a či vôbec recykluje. Nič moc. Sem-tam sa dakto priblíži k žltému, modrému alebo zelenému kontajneru, no ten šedý je najnavštevovanejší. Raz jedno mladé dievča odhodilo plné vrece plastových fliaš do komunálneho odpadu. Ešte ona by tak recyklovala.

Kde-tu sa pri kontajneroch odohrá aj výmena názorov. Raz sa vadia cigánky o to, ktorá si zoberie to pekné tyrkysové tričko značky KÔŠ. Inokedy aj „gadžovia“ za úplné banality.

Čo je k videniu taktiež často a viedlo ma k napísaniu tohto článku je používanie kontajnerov „cudzími“. Každú chvíľu, najmä pred zotmením, ale aj za svetla, sa tam pristaví auto. Vystúpi vodič alebo spolujazdec, otvorí kufor, vyberie jedno či dve vrecia, a šup s nim do kontajnera. Zavrie kufor, nastúpi do auta, a „arrivederci“. Dokáže ma to vytočiť. Myslím si, že ide väčšinou o podnikateľov, ktorí vlastnia napríklad nejaké občerstvenie. Po záverečnej sa vyberú k najbližším smetiakom a tak sa vyhnú plateniu smetného. Deň, čo deň. Jednoznačne ušetria „majland“. Taktiež sú to často jednotlivci. Mám overené, že nie veľmi chudobní. Áno, bohatí ľudia šetria často na takýchto banalitách.

Jedného dňa boli kontajnery na komunálny odpad plné. A tak jeden milý ujo odhodil dve vrecia odpadu, s obsahom papier, plasty, sklo, proste všetko, do poloprázdneho smetiaka na papier. Ekologicky. Je bohatý, vplyvný. Načo by on recykloval. A platiť smetné? Asi na to nemá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?